Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

 35090, Fatih Cad., No: 69, Çamdibi/ İzmir

Russian Federasyonu İzmir Telefonu Nedir?

+ 90 (232) 461 51 86

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Alanı Nedir?

İzmir ve çevresinde ikamet eden Rus vatandaşlarına, Rusya konsolosluk işlemleri için destek vermek üzere Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu yetkilendirilmiştir.

Russian İzmir Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zaman?


Pazartesi –  Cuma: 09.00-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.


 İzmir Fahri Rusya Konsolosluğu Fahri Konsolosu Kimdir?

Rıza Eray GürlerFahri Konsolos

Russian İzmir Fahri Konsolosluğu 2017 Tatil Günleri Ne Zamandır?

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu, Rusya Federasyonu'nun 2017 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2017 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Rusya vizesi için başvuruda bulunmak veya Rusya konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.  

1-8 Ocak 2017 Yılbaşı Tatili
7 Ocak – Kutsal Doğuş
23 Şubat 2017 – Vatanın Savunucuları Günü
8 Mart 2017 – Dünya Kadınlar Günü
1 Mayıs 2017 –  İşçi Bayramı
9 Mayıs 2017 – Zafer Bayramı
12 Haziran 2017 – Rusya’nın Günü
4 Kasım 2017 – Ulusal Birlik Günü

Yılbaşı – 1 Ocak 2017 Pazar
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 23 Nisan 2017 Pazar
Emek ve Dayanışma Günü – 1 Mayıs 2017 Pazartesi
Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı – 19 Mayıs Cuma
Ramazan Bayramı (Arefe) – 24 Haziran 2017 Cumartesi
Ramazan Bayramı 1 Gün – 25 Haziran 2017 Pazar
Ramazan Bayramı 2 Gün – 26 Haziran 2017 Pazartesi
Ramazan Bayramı 3 Gün – 27 Haziran 2017 Salı
Demokrasi ve Özgürlükler Günü – 15 Temmuz 2017 Cumartesi
Zafer Bayramı – 30 Ağustos 2017 Çarşamba
Kurban Bayramı (Arife) – 31 Ağustos 2017 Perşembe
Kurban Bayramı 1 Gün – 1 Eylül 2017 Cuma
Kurban Bayramı 2 Gün – 2 Eylül 2017 Cumartesi
Kurban Bayramı 3 Gün – 3 Eylül 2017 Pazartesi
Kurban Bayramı 4 Gün – 4 Eylül 2017 Salı
Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim 2017 Pazar

Rusya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğundan vize başvuru işlemi yapılmamaktadır. Rusya Konsoloslukları, ülkeye giriş ve seyahat amacına uygun kalış için yabancı vatandaşlara; Rusya Akraba/Tanıdık Ziyareti Vizesi, Rusya Ticari Vizesi, Rusya Humaniter Vizesi, Rusya Turist Vizesi, Rusya Transit Vize, Rusya Eğitim Vizesi ve Rusya Tır Şoförü Vizesi başlıkları altında başvuruları kabul ederek, değerlendirmeye almaktadır. 

Rusya vize işlem başvurusunda bulunacak kişiler, tek girişli Rusya vizesi, iki girişli Rusya vizesi ya da çok girişli Rusya vizesi talebinde bulunabilirler. Rusya Konsolosluğu, Rusya seyahati için Rusya vize işlem başvurularının, yetkili Rusya vize başvuru merkezleri veya akredite olmuş seyahat acentaları üzerinden yapılması koşuluyla kabul etmektedir. Türkiye’de ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancılar, Rusya vize işlem başvurularını Rusya Konsolosluklarına yapabilirler. 

İzmir Rusya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Yapılır?

Rusya Vize Başvuru Formu online olarak, Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinde yer alan online vize başvuru formu linki üzerinden doldurulmaktadır. İngilizce-Rusça-Almanca-Fransızca-İtalyanca dillerinden biri ile formun doldurulması ile başvuru sistem tarafından kayıda alınmaktadır. Rusya Vize Başvuru Formu üzerinde yer alan tüm bölümlerin doğru ve eksiksiz olarak yanıtlanması önemlidir. Rusya vize başvuru formunda, eksik, yanlış ya da sahte beyan edilen bilgiler, Rusya vizesinin reddine veya onaylanan vizenin iptaline ve Rus yasalarının öngördüğü şekilde cezai yasal işlem sürecinin başlatılmasına neden olacaktır. Resmi web sitesi üzerinden işleme alınan Rusya vize başvuru formunun çıktısına, 1 adet vesikalık fotoğrafın eklenmesi gereklidir.

Rusya Konsolosluğu Vize Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Rusya Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Rusya Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Rusya Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Rusya Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Rusya Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Rusya Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Rusya Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Rusya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Rusya Federasyonu İzmir Konsolosluğu Vize Ücretleri Nasıl Alınır?

Rusya Konsolosluğu vize müracaatlarında, konsolosluk harcı almaktadır. Rusya vize ücreti, vize kategorisine, türüne, giriş sayısına ve başvuru sahibinin uyruğuna göre değişiklik göstermektedir.

Rusya Konsolosluğu Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadar?

Rusya Konsolosluğu vize işlemleri normal süreçte 4 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak, Rusya Federasyonu’na acil giriş gerektiren olağanüstü durumlarda, vize başvuru sahibi, Rusya vize başvurusunun acil sonuçlanma talebini Rusya Konsolosluk Bölümüne iletmesi halinde, Rusya vize müracaatının değerlendirilme süresi, Rusya Konsolosluğu’nun kararına esasen 3 iş günü veya daha kısa sürede sonuçlandırılabilir.

 

Duyurular

Rusların Türkiye'de Vizesiz Kalma Süresi 90 Güne Çıkıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rusya vatandaşlarının Türkiye’de vizesiz kalma süresinin 90 güne kadar uzatıldığını açıkladı...
2017-05-04 11:03:56 Devamı...

Rusya Konsolosluğu 29 Ekim Duyurusu

Rusya Konsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni...
2016-02-22 10:45:29 Devamı...

Consultation for Russia

Consultation for Russia, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Russia; Türkiye’ de bulunan Rusya Konsoloslukları, B&uum...
2016-02-05 14:52:50 Devamı...

Rusya Başkonsolosluğu yabancılar vize mesai saatleri

Rusya Başkonsolosluğu Yabancılar için vize mesai saatleri: Pazartesi Cuma: 08.30 ila 11.30 arasındadır. ...
2016-02-05 14:46:54 Devamı...
Tüm Duyurular
İzmir Fahri Konsolosluğu