Rusya Vize Ücreti

Rusya Federasyonu Devleti  ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki anlaşmaya bağlı olarak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların vize alma zorunluluğu vardır. Ticari sebeplerle seyahat eden şoförler için Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 25 Temmuz 2021 tarihinde çıkan yasaya göre vize alma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ise 90 gün boyunca Rusya’ya vizesiz girip çıkma hakkı verilmiştir. 

1 Ekim 2021 tarihi itibariyle St. Peterburg ve Leningrad bölgesi için elektronik vize uygulamasına geçilmiştir. Rusya elektronik vize başvuru formu Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı internet sitesinden doldurulmaktadır. Elektronik vizenin geçerlilik süresi maksimum 8 gündür ve konsolosluk harç ücreti bulunmamaktadır. Formu doldurma hizmeti veren yetkili vize servis sağlayacıları, elektronik vize başvurusu için ek hizmet bedeli talep edebilmektedir.

Rusya vize ücreti Rusya'ya yapılacak seyahat amacına, sayısına ve seyahatin süresine göre belirlenir. Vize türü seyahat amacına göre belirlenmelidir. Rusya’ya seyahat sebebi tüm vize sürecini etkileyen önemli bir faktördür. Rusya vizesi alma zorunluluğu bulunan Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Rusya vize ücreti detaylı bilgisi sayfamızda belirtilmiştir. Ülkeye planlanan giriş sayısı vize ücretleri üzerinde etkili bir faktördür. Ticari amaçla yapılan seyahatlerde davetiyede belirtilen süre önemlidir. Rusya'daki firma ile gerçekleştirilen iş ilişkisinin devamlılığı varsa uzun süreli ve çok girişli Rusya vizesi alınabilir. Bu sebeple başvuru yapmadan önce seyahat planı yapılması gerekir. 

Rusya Vize Ücretleri 2023

Sayfada bulunan Rusya vize ücretleri 2023 yılı güncel tutarları bilgisi başvuruda yapılacak minimum masrafları içerir. Rusya Konsolosluğu başvuruları yetkili vize servis sağlayıcıları ile kabul eder. Sayfamızda bulunan Rusya vize ücreti bedelleri yetkili servis sağlayıcısının talep ettiği fiyatlardır. Başvuru danışmanlık şirketi ile gerçekleştirilirse, danışmanlık şirketinden alınan hizmete bağlı olarak ücretler belirlenebilir. 

Ekspres vize ücreti standart vizeden farklıdır. Ekspres vize ile vize başvurusu 24 saat içerisinde gerçekleştirilir. Form doğru ve eksiksiz olsa dahi vizenin her zaman olumsuz sonuçlanma ihtimali bulunur. Rusya vize reddi durumunda Rusya vize ücreti iade edilmez. Vize başvurusunu inceleme ve karar verme yetkisi Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Konsolosluklarına aittir. Vizenin verilip verilmeyeceğine Türkiye'deki diplomatik temsilcilikler karar verir. Bu sebeple vize başvurusu mümkün olan en erken tarihte yapılmalıdır.

Rusya Vize Ücreti

 

 

Duyurular

Rusya Vizesi Covid-19 Bilgilendirmesi

Rusya Vizesi Covid-19 Bilgilendirmesi; Rusya vize başvuruları için aracılık eden kurum randevulu hizmet vermeye başlamıştır. Konsolosluk...
2022-01-27 16:48:49

Rusya Konsolosluğu 29 Ekim Duyurusu

Rusya Konsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021 günü h...
2021-01-14 15:27:50

Rusya Başkonsolosluğu yabancılar vize mesai saatleri

Rusya Başkonsolosluğu Yabancılar için vize mesai saatleri: Pazartesi Cuma: 08.30 ila 11.30 arasındadır. ...
2021-01-14 15:17:21

Consultation for Russia

Consultation for Russia, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Russia; Türkiye’ de bulunan Rusya Konsoloslukları, Büyükelçiliği...
2021-01-14 15:14:19
Tüm Duyurular
Rusya Vize Ücreti